/Files/images/butterfly_20039.gif

/Files/images/шк.спри.здоро.jpg

Звіт про роботу Шкіл сприяння здоров’ю

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №450 компенсуючого типу Харківської міської ради»

№ з\п № закладу Мережа (кількість) Примітки
Районна мережа (зазначити ЗНЗ, № наказів) З них - до обласної (№ наказу) З них - до Європейської/ національної (№ наказу)
1. ЗДО № 450 _ _ Національна мережа

Науково-методичний супровід роботи закладу при використання здоров‘збережувальних технологій.

Участь закладу освіти у заходах здоров’язберігаючого спрямування різних рівнів

№ з\п Заклад освіти Районні науково-методичні, практичні заходи (тема) + заходи, проведені учнівським самоврядуванням Досягнення та результати Категорія учасників (кількість)
1 ЗДО № 450 Засідання клубу молодих батьків: «Як зберегти здоров'я дитини» на базі ЗДО Завідувач Пухарєва І.Е., вихователь-методист Бондаренко В.Д., сестра медична старша Кулешова Ю.І., батьки 30
2 ЗДО № 450 Педагогічна рада:«Забезпечення реалізації завдань збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільників» на базі ЗДО педагоги, 18
3 ЗДО № 450 Семінар-практикум «Рухова активність як засіб виховання здорової дитини» на базі ЗДО педагоги, 18
4 ЗДО № 450 Консультація для вихователів: Здоров’ятворчі та здоров’язбережувальні технологіїу ЗДО. на базі ЗДО педагоги, 18
5 ЗДО № 450 Колективний перегляд на тему: «Застосування технології Театр фізичного виховання» Бондаренко Л.Ф. інструктор з фізичного виховання на базі ЗДО педагоги, 18
6 ЗДО № 450 Консультація для батьків: «Рухова активність дітей як один із засобів збереження їх здоров'я» на базі ЗДО вихователі, батьки

Аналітично - корекційна робота щодо впровадження здров’язберігаючих, освітньо-просвітницьких програм в закладу освіти (описова форма):

У нашому ЗДО створені умови для всебічного розвитку дітей. Ми добре розуміємо, що середовище, в якому перебуває дитина, виховує її найефективніше. Саме тому дотримання всіх санітарно-гігієнічних вимог до організації навчання і виховання дітей, створення здорової психологічної атмосфери в дитячому колективі – є основним методом виховання здорового способу життя. Вихователі дбають про безпеку життєдіяльності вихованців.

У закладі є медичний блок, який складається з медичної та процедурної кімнат, ізолятора, кабінету фізіопроцедур та масажного кабінету. Склад і площа медичних приміщень достатня і відповідає вимогам «Санітарних правил облаштування і утримання дошкільних закладів». Медичний кабінет на достатньому рівні забезпечений всім необхідним.

Повний диспансерний медичний огляд дітей в ЗДО проводиться один раз на рік. Контингент дітей, що мають хронічні захворювання і потребують поглибленого обстеження проходять його 1 раз на рік за показаннями, і надають до закладу дошкільної освіти медичну довідку, яка фіксує зміни здоров’я дитини.

Медичне обслуговування дітей ЗДО здійснює сестра медична старша Кулешова Ю.І. У своїй роботі сестра медична старша керуються наказами, інструкціями державних міських відділів охорони здоров’я, наказами по ЗДО.

Медичні працівники в міру своїх повноважень контролюють дотримання санітарно-гігієнічних вимог фізкультурних залів, приміщень, майданчиків. Приймають участь у здійсненні медико-педагогічного контролю під час занять дітей фізичною культурою. Здійснюють контроль за станом здоров’я, нервово-психічного та фізичного розвитку дітей. Результати обстеження й оцінки стану здоров’я дітей обов’язково доводяться до відома батьків.

Огляд дітей на педикульоз проводиться щоденно вихователями ясельних та дошкільних груп. Контроль здійснює сестра медична старша. Випадків педикульозу за останні 5 років не зареєстровано.

Наявність медичної документації (журнал реєстрації інфекційних захворювань, історія розвитку дитини, план профілактичних щеплень дітей на 2019/2020 рік, журнал обліку та використання імунобіологічних препаратів, лист реєстрації температурного режиму холодильників, журнал огляду дітей на педикульоз, журнал медичного нагляду дітей та персоналу при реєстрації інфекційних захворювань, наявність відомостей щодо щеплень працівників ЗДО проти дифтерії, правцю) ведуться своєчасно та в повному обсязі.

Джерелом одержання інформації були поглиблені медогляди, співбесіди з батьками для оцінки стану здоров’я дітей.

Форми організації здоров'язберігаючої роботи в ЗДО:

- фізкультурні заняття

- самостійна діяльність дітей

- рухливі ігри

- ранкова гімнастика (традиційна, дихальна, звукова)

- рухові-оздоровчі фізкультхвилинки

- фізичні вправи після денного сну

- фізичні вправи в поєднанні з загартовуючими процедурами

- фізкультурні прогулянки

- фізкультурні досуги

- спортивні свята

- оздоровчі процедури

Фізкультурно-оздоровчі технології у дошкільній освіті - технології, спрямовані на фізичний розвиток і зміцнення здоров'я дошкільнят: розвиток фізичних якостей, рухової активності та становлення фізичної культури дошкільнят, загартовування, дихальна гімнастика, масаж і самомасаж, профілактика плоскостопості і формування правильної постави, виховання звички до повсякденного фізичної активності і турботи про здоров'я та ін.

Реалізація цих технологій, як правило, здійснюється фахівцями з фізичного виховання і вихователями ЗДО в умовах спеціально організованих форм оздоровчої роботи.

Відображення здоров’язберігаючої спрямованості у тематиці науково-теоретичних та практичних заходів; темах самоосвіти педагогів; планах Р(Ш)МО з предметів;

Теми самоосвіти педагогів:

1.«Театр фізичноно виховання і оздоровлення дітей дошкільного віку» Авторська программа М.М. Ефименко - інструктор з фізичного виховання Бондаренко Л.Ф.

2. Регіональна Програма розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю – всі педагоги ЗДО

Впровадження державних та авторських програм у

Школах сприяння здоров’ю

№ з\п Назва програми, прізвище автора) Впроваджується за рахунок годин Охоплення дітей, груп